Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Language
  Search

  100% Pure Whey (2,27 kg)

  4,039 ден
  *
  Availability: 2 in stock
  Delivery date: 1-2 days

  ПРЕГЛЕД
  Висока содржина на протеини: 78%
  6 g BCAA по порција ***
  Без аспартам
  Без конзерванси
  Широк спектар на вкусови
  Исто така достапни во неслободна верзија ****
  *** Оваа вредност се однесува на верзиите со вкус; неподелената верзија содржи 5 g BCAA по порција.

  **** Неслободната верзија е достапна само во 454 g пакет.

  ВНИМАВАЈТЕ ГО МУСКЛИ

  Снабдувањето на мускулите со висококвалитетни хранливи материи е од суштинско значење за нормална мускулна функција, раст на мускулите и одржување. Како и вие, вашите мускули исто така сакаат да "јадат добро". Понесете ги и себеси со вкусниот и крем 100% чист протеин прав протеин!

  ЗОШТО 100% чиста коса?

  Бидејќи тоа е протеински шејк со врвен квалитет со висока БВ (биолошка вредност) и 78% содржина на протеини кои се добиени целосно од извори на протеини од сурутка. Достапен во широк спектар на вкусови, 100% чистата сурутка е комбинација од концентрат на сурутка протеин, изолат на протеин од сурутка и додадени амино киселини (L-глутамин, L-аргинин и BCAAs). Не-вкусната верзија содржи само концентрат на сурутка протеин, без додадени засладувачи, боја или вкус.

  Изберете 100% чиста сурутка за полнење на вашите мускули!

  1 по порција (28 g):

  22 g протеин
  6 g BCAA ***
  *** Оваа вредност се однесува на верзиите со вкус; неподелената верзија содржи 5 g BCAA по порција.

  Кој е 100% чиста сурутка се препорачува?

  - тоа е одличен извор на протеини за никого, бидејќи содржината на протеини придонесува за одржување на мускулната маса и здрави коски, како и на раст на мускулната маса

  - оние кои сакаат брзо решение за обновување после тренинг

  - оние кои сакаат убаво, крем и разновидни вкусови

  Се препорачува неабластичната верзија

  - љубители на здрава храна, бидејќи поради својата висока содржина на протеини и неутрален вкус, може да се користат за подготовка на оброци и слатки кои се здрави, но богати со корисни калории

  - оние кои се чувствителни на адитиви

  ЗОШТО ПОТРЕБИТЕ ПРОТЕИНИ

  Протеинот е основен градежен блок на нашето тело, извор на хранливи материи направени од амино киселини произведени од нашето тело и дополнети од надворешни извори. Тоа придонесува за одржување на мускулите за време на тренингот, диета и секојдневниот живот. Треба повеќе протеини ако редовно се занимавате со спорт, ако сакате да ја зголемите вашата мускулна маса и како стареете.

  ЗОШТО ПРОТЕИН ДОПОЛНИТЕЛ?

  Брз, лесен и многу ефикасен начин за земање протеини е земање на протеински додатоци; се што ви треба е протеини во прав, шејкер и малку вода или млеко. Протеинскиот прашок е лесно да се вари и, за разлика од конзумирање големи количества месо, не предизвикува закиселување. Протеински прав може да се изведува од млеко, како и од животински или растителни извори или нивна комбинација. Нивната апсорпција може да биде брза (30-40 минути), умерена (1-2 часа) или бавно (повеќе од 2 часа).

  Како и сите производи BioTech USA, 100% чистата сурутка се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

  ПРАВЦИ
  Измешајте 1 порција (28 g, 1 отценета лажичка = 2 натруени лажици) со 250 ml вода и пијте двапати на ден. На денови за обука, пијте една порција во рок од 45 минути по тренингот, а друг помеѓу два оброка. Во деновите за одмор пијте 1 порција наутро и 1 порција вечерта. Користете шејкер за да го подготвите вашиот пијалок.

  СОСТОЈКИ
  БАНАНА ОВОС: протеини од сурутка (концентрат и изолат), павлака (делумно хидрогенирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечен протеин, стабилизатор (калиум фосфати), анти-cakingagent (калциум фосфати)] , L-леуцин, сол, засладувач (сукралоза), L-изолеуцин, L-валин, боја (тартазин) ***, L-глутамин, ароми, гума.

  Write your own review
  • Bad
  • Excellent

  ПРЕГЛЕД
  Висока содржина на протеини: 78%
  6 g BCAA по порција ***
  Без аспартам
  Без конзерванси
  Широк спектар на вкусови
  Исто така достапни во неслободна верзија ****
  *** Оваа вредност се однесува на верзиите со вкус; неподелената верзија содржи 5 g BCAA по порција.

  **** Неслободната верзија е достапна само во 454 g пакет.

  ВНИМАВАЈТЕ ГО МУСКЛИ

  Снабдувањето на мускулите со висококвалитетни хранливи материи е од суштинско значење за нормална мускулна функција, раст на мускулите и одржување. Како и вие, вашите мускули исто така сакаат да "јадат добро". Понесете ги и себеси со вкусниот и крем 100% чист протеин прав протеин!

  ЗОШТО 100% чиста коса?

  Бидејќи тоа е протеински шејк со врвен квалитет со висока БВ (биолошка вредност) и 78% содржина на протеини кои се добиени целосно од извори на протеини од сурутка. Достапен во широк спектар на вкусови, 100% чистата сурутка е комбинација од концентрат на сурутка протеин, изолат на протеин од сурутка и додадени амино киселини (L-глутамин, L-аргинин и BCAAs). Не-вкусната верзија содржи само концентрат на сурутка протеин, без додадени засладувачи, боја или вкус.

  Изберете 100% чиста сурутка за полнење на вашите мускули!

  1 по порција (28 g):

  22 g протеин
  6 g BCAA ***
  *** Оваа вредност се однесува на верзиите со вкус; неподелената верзија содржи 5 g BCAA по порција.

  Кој е 100% чиста сурутка се препорачува?

  - тоа е одличен извор на протеини за никого, бидејќи содржината на протеини придонесува за одржување на мускулната маса и здрави коски, како и на раст на мускулната маса

  - оние кои сакаат брзо решение за обновување после тренинг

  - оние кои сакаат убаво, крем и разновидни вкусови

  Се препорачува неабластичната верзија

  - љубители на здрава храна, бидејќи поради својата висока содржина на протеини и неутрален вкус, може да се користат за подготовка на оброци и слатки кои се здрави, но богати со корисни калории

  - оние кои се чувствителни на адитиви

  ЗОШТО ПОТРЕБИТЕ ПРОТЕИНИ

  Протеинот е основен градежен блок на нашето тело, извор на хранливи материи направени од амино киселини произведени од нашето тело и дополнети од надворешни извори. Тоа придонесува за одржување на мускулите за време на тренингот, диета и секојдневниот живот. Треба повеќе протеини ако редовно се занимавате со спорт, ако сакате да ја зголемите вашата мускулна маса и како стареете.

  ЗОШТО ПРОТЕИН ДОПОЛНИТЕЛ?

  Брз, лесен и многу ефикасен начин за земање протеини е земање на протеински додатоци; се што ви треба е протеини во прав, шејкер и малку вода или млеко. Протеинскиот прашок е лесно да се вари и, за разлика од конзумирање големи количества месо, не предизвикува закиселување. Протеински прав може да се изведува од млеко, како и од животински или растителни извори или нивна комбинација. Нивната апсорпција може да биде брза (30-40 минути), умерена (1-2 часа) или бавно (повеќе од 2 часа).

  Како и сите производи BioTech USA, 100% чистата сурутка се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

  ПРАВЦИ
  Измешајте 1 порција (28 g, 1 отценета лажичка = 2 натруени лажици) со 250 ml вода и пијте двапати на ден. На денови за обука, пијте една порција во рок од 45 минути по тренингот, а друг помеѓу два оброка. Во деновите за одмор пијте 1 порција наутро и 1 порција вечерта. Користете шејкер за да го подготвите вашиот пијалок.

  СОСТОЈКИ
  БАНАНА ОВОС: протеини од сурутка (концентрат и изолат), павлака (делумно хидрогенирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), гликозен сируп, сахароза, млечен протеин, стабилизатор (калиум фосфати), анти-cakingagent (калциум фосфати)] , L-леуцин, сол, засладувач (сукралоза), L-изолеуцин, L-валин, боја (тартазин) ***, L-глутамин, ароми, гума.

  fbq('track', 'ViewContent');