Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Language
  Search

  100% Whey Protein Professional (2,3 kg)

  3,889 ден
  *
  Availability: 2 in stock

  100% протеини од сурутка

  100% Whey Protein Professional е одличен квалитет на протеини од сурутка во прав со концентрат на сурутка и изолат од сурутка. Диететски протеини се извор на азот и неопходни амино киселини, кои телото бара за раст и одржување на ткивата. Затоа 100% Протеини Протеин Професионалец придонесува за раст и одржување на мускулната маса, а исто така и за одржување на нормални коски *. Whey протеин од млеко е т.н. целосен протеин, бидејќи го обезбедува телото со сите потребни амино киселини, вклучувајќи ги и 9 аминокисели кои телото не може да ги синтетизира и мора да ги обезбеди исхраната (т.е. хистидин, изолеуцин, леуцин, Лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин).

  100% Whey Protein Professional има повеќе додадени компоненти: "аминокиселинска матрица" која обезбедува популарни екстра амино киселини, имено L-леуцин, L-глутамин и таурин. Исто така, мешавината на дигестивниот ензим на Папаин и Бромелен е вклучена во нашата формула!

  * Овие изјави се научно докажани од страна на Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и овластени од Европската комисија (ЕК).

  Правци

  Измешајте 1 порција (30 g) во 250 ml вода, млеко или било која друга течност дневно. Најдобро време да се користи е по тренингот.

  Алергенски информации

  Произведени во објект кој ги обработува состојките од млеко, јајце, глутен, соја, кикирики, ореви, целер, риба и ракови.

  Предупредувања

  Користете го овој производ во врска со храната како дел од здрава, урамнотежена исхрана, а не како замена за таква. Се чува вон дофат на деца. НЕ ПРЕДУПРЕДУВАЈТЕ НА ПРЕПОРАЧАНИТЕ ДНЕВНИ ДОЗИРАЊА!

  Write your own review
  • Bad
  • Excellent

  100% протеини од сурутка

  100% Whey Protein Professional е одличен квалитет на протеини од сурутка во прав со концентрат на сурутка и изолат од сурутка. Диететски протеини се извор на азот и неопходни амино киселини, кои телото бара за раст и одржување на ткивата. Затоа 100% Протеини Протеин Професионалец придонесува за раст и одржување на мускулната маса, а исто така и за одржување на нормални коски *. Whey протеин од млеко е т.н. целосен протеин, бидејќи го обезбедува телото со сите потребни амино киселини, вклучувајќи ги и 9 аминокисели кои телото не може да ги синтетизира и мора да ги обезбеди исхраната (т.е. хистидин, изолеуцин, леуцин, Лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин).

  100% Whey Protein Professional има повеќе додадени компоненти: "аминокиселинска матрица" која обезбедува популарни екстра амино киселини, имено L-леуцин, L-глутамин и таурин. Исто така, мешавината на дигестивниот ензим на Папаин и Бромелен е вклучена во нашата формула!

  * Овие изјави се научно докажани од страна на Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и овластени од Европската комисија (ЕК).

  Правци

  Измешајте 1 порција (30 g) во 250 ml вода, млеко или било која друга течност дневно. Најдобро време да се користи е по тренингот.

  Алергенски информации

  Произведени во објект кој ги обработува состојките од млеко, јајце, глутен, соја, кикирики, ореви, целер, риба и ракови.

  Предупредувања

  Користете го овој производ во врска со храната како дел од здрава, урамнотежена исхрана, а не како замена за таква. Се чува вон дофат на деца. НЕ ПРЕДУПРЕДУВАЈТЕ НА ПРЕПОРАЧАНИТЕ ДНЕВНИ ДОЗИРАЊА!

  fbq('track', 'ViewContent');