Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  Beef Protein (1,8 kg)

  3.489 ден
  *
  ПОБРЗАЈ! УШТЕ: 2 на залиха
  Датум на испорака: 1-2 дена

  ПРЕГЛЕД
  86% мешавина од говедско месо
  Протеински комплекс кој содржи само говедско протеински хидролизат со додадени L-глутамин и L-аргинин амино киселини
  Нема додаден креатин
  Без шеќер*
  Без глутен *
  Без лактоза *
  * Се однесува на подготвени шејки измешани со вода.

  Хидролизирана протеинска пептидна формула од европско говедско месо, со специјална аминокиселинска база.

  Добро апсорбирачкиот говедски протеин е полесен за варење отколку месото од говедско месо со малку маснотии (на пример, стек), и има одлична биолошка вредност како извор на протеини добиени од животни.

  BioTechUSA е посветена на купување и користење на палмово масло од одржливи извори, затоа ние користиме само суровини кои се сертифицирани од RSPO (Тркалезна маса за одржливо палто).

  По порција (30 g):

  26 g мешавина од говедско месо
  Препорачуваме Говедско протеини:

  како одличен извор на протеини за никого, придонесува за одржување на здрави коски и мускулна маса, како и раст на мускулната маса.
  како протеинска додаток на исхраната без млечни производи
  ако се задржи палео диета
  ако сте нетолерантни за лактоза
  ако сте целијаки (страдате од нетолеранција на глутен)
  Како и сите производи на BioTech USA, Beef Protein се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

  ПРАВЦИ
  Измешајте 1 порција (30 g, 1 мерна лажичка = 2 лажички лажици) од прав со 250 ml вода. Земете 2 порции на ден. Оставете ја првата порција во рок од 45 минути по тренингот, а другата служете помеѓу оброците.

  СОСТОЈКИ
  Чоколадо-кокос:

  Говедско месо за протеини (75%) (хидролизиран говедско месо протеин, L-глутамин, L-аргинин), какао во прав, подобрувач на вкус (глицин), масна палма1 (содржи млеко), малтодекстрин, вкусови, емулгатор (соелицитин), згуснувач (натриум карбокси метил целулоза), киселиотрегулатор (калиум тартрат), сол, ванилин, засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди).

  1Производот содржи само ладно преработен, RSPO сертифициран одржлив палмово масло.

  Изработени во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, глутен, ракови, сулфурдиоксид и ореви кои содржат храна

  Напишете сопствен коментар
  • Лош
  • Одлично

  ПРЕГЛЕД
  86% мешавина од говедско месо
  Протеински комплекс кој содржи само говедско протеински хидролизат со додадени L-глутамин и L-аргинин амино киселини
  Нема додаден креатин
  Без шеќер*
  Без глутен *
  Без лактоза *
  * Се однесува на подготвени шејки измешани со вода.

  Хидролизирана протеинска пептидна формула од европско говедско месо, со специјална аминокиселинска база.

  Добро апсорбирачкиот говедски протеин е полесен за варење отколку месото од говедско месо со малку маснотии (на пример, стек), и има одлична биолошка вредност како извор на протеини добиени од животни.

  BioTechUSA е посветена на купување и користење на палмово масло од одржливи извори, затоа ние користиме само суровини кои се сертифицирани од RSPO (Тркалезна маса за одржливо палто).

  По порција (30 g):

  26 g мешавина од говедско месо
  Препорачуваме Говедско протеини:

  како одличен извор на протеини за никого, придонесува за одржување на здрави коски и мускулна маса, како и раст на мускулната маса.
  како протеинска додаток на исхраната без млечни производи
  ако се задржи палео диета
  ако сте нетолерантни за лактоза
  ако сте целијаки (страдате од нетолеранција на глутен)
  Како и сите производи на BioTech USA, Beef Protein се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

  ПРАВЦИ
  Измешајте 1 порција (30 g, 1 мерна лажичка = 2 лажички лажици) од прав со 250 ml вода. Земете 2 порции на ден. Оставете ја првата порција во рок од 45 минути по тренингот, а другата служете помеѓу оброците.

  СОСТОЈКИ
  Чоколадо-кокос:

  Говедско месо за протеини (75%) (хидролизиран говедско месо протеин, L-глутамин, L-аргинин), какао во прав, подобрувач на вкус (глицин), масна палма1 (содржи млеко), малтодекстрин, вкусови, емулгатор (соелицитин), згуснувач (натриум карбокси метил целулоза), киселиотрегулатор (калиум тартрат), сол, ванилин, засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди).

  1Производот содржи само ладно преработен, RSPO сертифициран одржлив палмово масло.

  Изработени во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, глутен, ракови, сулфурдиоксид и ореви кои содржат храна

  fbq('track', 'ViewContent');