Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување
  RSS

  Постови на блог '2017' 'ноември'

  Додека не е предоцна...Еве кога треба да го замените акумулаторот
  1 Додека не е предоцна...Еве кога треба да го замените акумулаторот

  Акумулаторот на вашето возило откажал послушност во најлош можен момент кога утринските температури се и под нулата. Но, не се само овие ниски есенско/зимски температури виновни за фактот што вашиот автомобил не сака да проработи наутро.

   

  Летни проблеми

  Иако генерално сите мислиме дека акумулато...

  Како Да Ја Сочувате Преносната Батерија
  0 Како Да Ја Сочувате Преносната Батерија

  Напредната технологија денес успеа да произведе различни видови на гаџети како што се мп3 плеери, смартфонителаптопите итн. Овие уреди ги употребуваме во поголемиот дел од денот и затоа одржувањето на енергија во батериите може да биде проблем.

  Заради таа причина, на пазарот се појавија преноснит...

  Предности На Гумените Патосници
  0 Предности На Гумените Патосници

  Патосниците се исклучително важен дел од опремата на секој автомобил. Тие влијаат на цената на автомобилот, на неговата безбедност, спречуваат навлегување на влага и вода во тепихот и го олеснуваат чистењето на автомобилот во зима и лето. Затоа, изборот на патосници за вашиот автомобил е од огромно ...

  0 6 Работи Кои Никогаш Не Смеете Да Ги Ставите Во Блендер

  Смутиња, сосови, супи и лимонади – вашиот блендер е една од најверсатилните алатки на вашиот кујнски арсенал. Затоа, вознемирувачки е кога сечилата на блендерот ќе отапат (или кога секој можен рецепт има вкус на оној кој се приготвувал пред него).

  Но, еве една тајна: Бидете фини со вашиот блендер и...

  Колку дополнителен приход може да заработите ако продавате онлајн?
  0 Колку дополнителен приход може да заработите ако продавате онлајн?

  Информатичките и комуникациските технологии се во експанзија, па затоа, доколку ја погледнете големата слика, имате логична и здрава основа ЗОШТО да го проширите Вашиот бизнис онлјан. Со додатно онлајн присуство на Вашиот бизнис во интернет етерот и конкретна маркетинг стратегија, може да ја зголемите заработката и до +30% во еден месец. 

  До Тотален Тренинг На Телото Со Само Пар Тегови
  0 До Тотален Тренинг На Телото Со Само Пар Тегови

  „Немам време брат, немам простор, немам тегови..“ сите имаме свои клише изговори за да го одбегнеме исцрпувачкиот но доста потребен тренинг. Не повеќе! Сакаме да ви покажеме неколку лесни вежби кои можете да ги направите дома и тоа само со еден пар еднорачни тегови.

  Напомена: Како и пред секое вежб...

  0 4-те чекори за да започнете сопствен online бизнис во Македонија

  Во оваа ера на електронски комуникации и инфомациски технологии, секој може да почне свој бизнис. Тоа е факт и тоа е точно. Секој може да биде сам свој шеф. Од вас се очекува да бидете во чекор со промените, во спротивно ќе гледате како другите успеваат. Ако сте од оние луѓе кои што имаат идеја во која цврсто верувате дека ќе ви донесе светла иднина, вреди да започнете да продавате онлајн.

   

   

   

   

  Една Грешка Која Ја Правите При Пеглањето Коса
  0 Една Грешка Која Ја Правите При Пеглањето Коса

  СВРТИ И ДОБИЈ
  0 СВРТИ И ДОБИЈ

  КУПЕР ТРКАЛОТО е нов начин на споделување РАДОСТ со нашите купувачи. Всушност, тоа се појавува на секој 100-ти посетител. Ако баш ти си среќникот, не испуштај ја шансата да го свртиш.

  ...
  Цртање На Портрет: Инструкции Чекор По Чекор
  3 Цртање На Портрет: Инструкции Чекор По Чекор

  Цртањето на автопортрет или портрет на некој друг е една од најтешките техники за еден уметник, а за аматери пак да не ни почнеме да зборуваме. Секој уметник и професор по уметност ќе ви каже дека за цртање на убав портрет потребна е макотрпна работа и искуство.

  Но, бидејќи знаеме дека сте уметници...