Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување
  RSS

  Постови на блог '2018' 'јули'

  5 совети за подобар сон
  4 5 совети за подобар сон

  Сите знаеме колку е важен сонот за нашата убавина и здравје. Со добриот сон се ослободуваме од оние ужасни ќеси под очите, добиваме убава боја на лицето и сме поздрави. Но, понекогаш, колку и овци да изброите, едноставно сонот не доаѓа. Затоа, ќе ви кажеме неколку совети за добар и здрав сон.

  1. По...

  Колку денови треба да трае одморот за вистински да се рестартирате?
  0 Колку денови треба да трае одморот за вистински да се рестартирате?

  Додека за едни вистински одмор е патувањето во летувалиштата покрај море, други повеќе сакаат да поминуваат време со семејството и блиските, а трети, пак, да заминат во некоја далечна дестинација.

  Науката стои зад тоа дека секогаш е важно и здраво да се направи пауза од работата, со целосно исклу...

  Зошто е whey протеинот толку популарен?
  6 Зошто е whey протеинот толку популарен?

  Протеинот е составен дел на исхраната. Можете да го најдете во рибата, во говедското и пилешкото месо. Млечните производи, јајцата, сирењето, сојата и зеленчукот исто така содржат солидни количини на протеин. Меѓутоа, ниту еден од тие извори не може да се спореди со квалитетот и лесната конзумација ...

  0 7 совети за правилно и безбедно сончање!

  Додека ние обично сакаме да се сончаме за да поцрниме, има други причини зошто треба да го сакаме сонцето.
  Сончањето го зголемува нивото на серотонин кој докажано ја ублажува анксиозноста. Не само тоа, сончањето произведува и витамин D, кој е добар за коските, забите и кожата.

  1. Добиј прекрасен ...

  Колку време е препорачливо да бидат децата во вода?
  0 Колку време е препорачливо да бидат децата во вода?

  Летното време е дефинитивно најдобриот период од годината, каде се ослободуваме од работните обврски и се релаксираме. Токму за тоа, повеќето фамилии избираат својот годишен одмор да го поминат преку летото. 

  Децата се сигурно најмногу среќни кога се оди на годишен одмор. Но колку е препорачливо да...

  Колку е практичен преносливиот ладилник за во кола?
  0 Колку е практичен преносливиот ладилник за во кола?

  Преносливиот ладилник е сосема прикладен за складирање на пијалоци и храна за патување, пикник, кампување, дома или за во канцеларија.

  Какви треба да бидат гумите на лето?
  0 Какви треба да бидат гумите на лето?

   

  VIKING е бренд на Continental AG развиен во Германија, а се произведува во Европа.

   

  Директна конекција со летото

  Помеѓу април и октомври, летните гуми се секогаш најдобар избор за комплетна опременост на возилата. Дури и при суви услови и под умерени временски услови, гумите мора да ги исполн...