Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  Hyper Mass (4 kg)

  3.099 ден
  ПОБРЗАЈ! УШТЕ: 2 на залиха
  Датум на испорака: 1-2 дена

  ПРЕГЛЕД
  TriCarbo Matrix: 3 различни извори на јаглени хидрати, со јаглени хидрати од различни гликемиски индекси
  Протеински комплекс: 3 различни протеински извори
  Со микронизиран креатин монохидрат
  Нема додаден шеќер
  Висока содржина на влакна
  Привлечен од маса

  Хипермасата е одличен избор за оние кои сакаат да го зголемуваат количеството, бидејќи зголемениот внес на калории потребен за раст сега може да се надополни со овој производ кој се состои од внимателно избрани состојки.

  Трикарбо Матрикс е комплекс на јагленохидрати кој се состои од три јаглени хидрати со различни гликемиски индекси. И сето ова без додаден шеќер!

  Протеинскиот комплекс содржи 3 протеински состојки со различна брзина на апсорпција, па затоа ви обезбедува изворите на протеини потребни за добивање мускулна маса.

  За целите на избалансирана содржина во исхраната, секоја порција содржи 1,6 g маснотии (кокосово масло), што е одличен извор на MCT.

  Но, тоа не е сè, бидејќи секоја порција на Hyper Mass содржи повеќе од 3 g микронизирана (помала големина на честички) креатин монохидрат, која има поповолни карактеристики од традиционалниот креатин монохидрат.

  1 порција (65 g):

  254 kcal
  протеин: 20 g
  јаглени хидрати: 38 g
  од кои природно се појавуваат шеќери: 4.9 g
  влакна: 5.4 g
  маст: 1.4 g
  микронизиран креатин монохидрат: 3.25 g
  Препорачуваме хипермаса:

  и за мажи и за жени
  за поддршка на регенерацијата на мускулите по тренингот
  за зголемување на телесната тежина и мускулната маса
  за покривање на дополнителната калориска потреба
  Производот со вкус на карамели и капучино содржи 36 mg кофеин (100 g), затоа се препорачува само за лица над 18 години (и не се препорачува за деца и за бремени жени).

  TriCarbo Matrix е идеален јаглехидратен комплекс, без додаден шеќер!

  Зголемениот внес на енергија е неопходен за време на зголемување, што најчесто може да се постигне преку зголемена потрошувачка на јаглени хидрати и протеини. Во прилог на зголемената количина, квалитетот на внесот на хранливи материи е исто така важен!

  Во светлина на овие потреби развивме TriCarbo Matrix, кој содржи малтодекстрин кој има висок гликемичен индекс и содржи големи количества влакна со низок гликемичен индекс во форма на инулин. Исто така, содржи пченкарен скроб кој е модерен и широко користен извор на јаглени хидрати.

  Оваа сложена формула на јаглени хидрати е идеална за покривање на барањата за енергија за мускулната маса, без додадени шеќери.

  Протеински комплекс: концентрат на протеин од сурутка, казеин калциум, изолат на протеин од сурутка

  ProteinComplex содржи 3 протеински компоненти со различна брзина на апсорпција која поради нивната висока биолошка вредност обезбедуваат извонреден извор на протеини за време на зголемување.

  Балансиран исхрана состав во служба на раст на мускулите

  Особено е важно што во прилог на јаглехидратите и протеините, исто така, ќе содржи и квалитетни масти. Затоа, Hyper Mass содржи кокосово масло, кое во денешно време станува сè попопуларно.

  Микронизиран креатин монохидрат

  Креатинот е макромолекула која се состои од комбинација на 3 амино киселини (глицин, метионин, аргинин) кои се суштински компоненти на АТП-процесите кои даваат енергија. Креатинот ги зголемува физичките перформанси за време на повторените краткорочни вежби со висок интензитет.

  Како и сите производи на BioTech USA, Hyper Mass се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

  ПРАВЦИ
  Измешајте една порција (65 g = 1 мерна лажичка = 3 лажички) со 450 ml вода. Еден ден за обука зема една порција наутро и друга услуга веднаш по вашиот главен оброк. На одмор дена земи една порција наутро и друга служат во вечерните часови.

  СОСТОЈКИ
  ванила: Трикарбо Матрикс 67% (малтодекстрин, инулин, мајчин ваксимаза), протеинска мешавина 23% (концентрат на протеин од сурутка, казеин казеинат, изолати на протеин од сурутка), микронизиран креатин монохидрат, гума за загревање (целулозна гума), ароми, емулгатор: , сол, засладувач (сукралоза), боја (тартазин) ¹.
  ¹Tartrazine: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.
  Изработени во фабрика која произведува млеко, јајце, глутен, соја, ракови, сулфурдиоксид и ореви кои содржат храна.
  ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Производот не ја заменува различната и урамнотежена исхрана и нездравиот животен стил.

  Напишете сопствен коментар
  • Лош
  • Одлично

  ПРЕГЛЕД
  TriCarbo Matrix: 3 различни извори на јаглени хидрати, со јаглени хидрати од различни гликемиски индекси
  Протеински комплекс: 3 различни протеински извори
  Со микронизиран креатин монохидрат
  Нема додаден шеќер
  Висока содржина на влакна
  Привлечен од маса

  Хипермасата е одличен избор за оние кои сакаат да го зголемуваат количеството, бидејќи зголемениот внес на калории потребен за раст сега може да се надополни со овој производ кој се состои од внимателно избрани состојки.

  Трикарбо Матрикс е комплекс на јагленохидрати кој се состои од три јаглени хидрати со различни гликемиски индекси. И сето ова без додаден шеќер!

  Протеинскиот комплекс содржи 3 протеински состојки со различна брзина на апсорпција, па затоа ви обезбедува изворите на протеини потребни за добивање мускулна маса.

  За целите на избалансирана содржина во исхраната, секоја порција содржи 1,6 g маснотии (кокосово масло), што е одличен извор на MCT.

  Но, тоа не е сè, бидејќи секоја порција на Hyper Mass содржи повеќе од 3 g микронизирана (помала големина на честички) креатин монохидрат, која има поповолни карактеристики од традиционалниот креатин монохидрат.

  1 порција (65 g):

  254 kcal
  протеин: 20 g
  јаглени хидрати: 38 g
  од кои природно се појавуваат шеќери: 4.9 g
  влакна: 5.4 g
  маст: 1.4 g
  микронизиран креатин монохидрат: 3.25 g
  Препорачуваме хипермаса:

  и за мажи и за жени
  за поддршка на регенерацијата на мускулите по тренингот
  за зголемување на телесната тежина и мускулната маса
  за покривање на дополнителната калориска потреба
  Производот со вкус на карамели и капучино содржи 36 mg кофеин (100 g), затоа се препорачува само за лица над 18 години (и не се препорачува за деца и за бремени жени).

  TriCarbo Matrix е идеален јаглехидратен комплекс, без додаден шеќер!

  Зголемениот внес на енергија е неопходен за време на зголемување, што најчесто може да се постигне преку зголемена потрошувачка на јаглени хидрати и протеини. Во прилог на зголемената количина, квалитетот на внесот на хранливи материи е исто така важен!

  Во светлина на овие потреби развивме TriCarbo Matrix, кој содржи малтодекстрин кој има висок гликемичен индекс и содржи големи количества влакна со низок гликемичен индекс во форма на инулин. Исто така, содржи пченкарен скроб кој е модерен и широко користен извор на јаглени хидрати.

  Оваа сложена формула на јаглени хидрати е идеална за покривање на барањата за енергија за мускулната маса, без додадени шеќери.

  Протеински комплекс: концентрат на протеин од сурутка, казеин калциум, изолат на протеин од сурутка

  ProteinComplex содржи 3 протеински компоненти со различна брзина на апсорпција која поради нивната висока биолошка вредност обезбедуваат извонреден извор на протеини за време на зголемување.

  Балансиран исхрана состав во служба на раст на мускулите

  Особено е важно што во прилог на јаглехидратите и протеините, исто така, ќе содржи и квалитетни масти. Затоа, Hyper Mass содржи кокосово масло, кое во денешно време станува сè попопуларно.

  Микронизиран креатин монохидрат

  Креатинот е макромолекула која се состои од комбинација на 3 амино киселини (глицин, метионин, аргинин) кои се суштински компоненти на АТП-процесите кои даваат енергија. Креатинот ги зголемува физичките перформанси за време на повторените краткорочни вежби со висок интензитет.

  Како и сите производи на BioTech USA, Hyper Mass се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

  ПРАВЦИ
  Измешајте една порција (65 g = 1 мерна лажичка = 3 лажички) со 450 ml вода. Еден ден за обука зема една порција наутро и друга услуга веднаш по вашиот главен оброк. На одмор дена земи една порција наутро и друга служат во вечерните часови.

  СОСТОЈКИ
  ванила: Трикарбо Матрикс 67% (малтодекстрин, инулин, мајчин ваксимаза), протеинска мешавина 23% (концентрат на протеин од сурутка, казеин казеинат, изолати на протеин од сурутка), микронизиран креатин монохидрат, гума за загревање (целулозна гума), ароми, емулгатор: , сол, засладувач (сукралоза), боја (тартазин) ¹.
  ¹Tartrazine: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.
  Изработени во фабрика која произведува млеко, јајце, глутен, соја, ракови, сулфурдиоксид и ореви кои содржат храна.
  ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Производот не ја заменува различната и урамнотежена исхрана и нездравиот животен стил.

  fbq('track', 'ViewContent');