Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  ИГРАЊЕТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Тастатура и Глувче Создадени За Гејмери

  ИГРАЊЕТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Тастатура и Глувче Создадени За Гејмери

  K636 Wired Gaming Keyboard и M416 Backlighted Optical Mouse се вистинската работа за сите љубители на видео игрите кои сакаат гејмерското искуство да биде по нивен вкус.

  Во компјутерскиот свет, постојат електронски уреди кои воопшто не ги забележуваме затоа што во нашето секојдневие се толку вдомени што нивното присуство ни е сосем нормално. Едни од нив се тастатурите и маусите на кои гледаме како на најмалку важните делови од нашите копјутерски уреди, но тие се еднакво важни како и сите останати компјутерски компоненти.

  Можете ли да замислите работа на компјутер а да не можете да оставите коментар на фејсбук и да не кликнете на некој линк без прецизно насочување со маусот? Или пак најголемиот кошмар за гејмерите, да испуштите кликање кое можело да ви донесе повеќе поени или победа во Дота битката на херои?

  Не? Тогаш потребни ви се најдобрите уреди за таа намена.

   

  MARVO K636 Gaming Keyboard

  Од моментот кога ќе го отпакувате ова ѕверче од гејмерска тастатура надвор од кутијата, дефинитивно ќе бидете импресионирани од нејзиниот изглед и квалитет. Тастатурата изгледа слатко а во исто време и агресивно.

  Оваа тастатура е комплетно изработена од издржлива пластика. Не се извиткува и тешко може да се скрши, така што дефинитивно може да ги преживее моментите на бес во гејмањето и да ги апсорбира вашите обвинувачки удари кон неа.

  Иако не е преголема, оваа гејмерска тастатура е доволно голема и завзема сосема доволен простор од вашето биро или маса. Затоа што е голема, копчињата се убаво распоредени и за гејмери со големи прсти и раце и е удобна за користење.

   

  Marvo M-315 gaming mouse

  Уникатен гејмерски маус со неверојатен и агресивен дизајн, ергономска форма, и издржливи микрокопчиња.

  Неговата комфорна и ергономска форма е важен фактор кој што овој маус го прави идеален избор за тие кои што вообичаено поминуваат многу часови пред компјутер или за оние кои бараат специјален гејмерски маус.

  Исто така, дополнителните копчиња ја подобруваат неговата флексибилност и неговиот квалитет при вршењето на различни активности на компјутерот во исто време.

   

  ГЕЈМЕРИ, ОВАА ПОНУДА Е ЗА ВАС! ПРОФИ ПАКЕТ Mouse Backligthed Optical + Keyboard Wired Gaming. Количините се ограничени!

   

  Помош при купувањето: 071 581 521 📞

  Оставете коментар