Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  Обетки галабици 2213

  2.700 ден
  ПОБРЗАЈ! УШТЕ: 2 на залиха
  Датум на испорака: 1-2 дена

  Обетки Гулабици 2213

       Тема од народното творештво.
       Рачна изработка , уникатен примерок. Темата е изработена на месингана фолија поставена во дрвена застаклена рамка.
  Димензии 27 cm X 20 cm, 0,620 kg     
   
       Охридските Обетки Гулабици, потекнуваат од античко време пронајдени на локалитетот Трбенишко кале Охридско од 3 век пред нашата ера.
   
   
       Изработени се од злато и гранит. Античкиот накит е откриен во кнежевските гробови на локалната аристократија на племињата кој жевееле во Македонија
   
       Во изработката на експонатите, слики на бакар, покрај моментот на автентичноста присутна е и креативноста на авторот во преточувањето на откриениете артефакти.

   

  Напишете сопствен коментар
  • Лош
  • Одлично

  Обетки Гулабици 2213

       Тема од народното творештво.
       Рачна изработка , уникатен примерок. Темата е изработена на месингана фолија поставена во дрвена застаклена рамка.
  Димензии 27 cm X 20 cm, 0,620 kg     
   
       Охридските Обетки Гулабици, потекнуваат од античко време пронајдени на локалитетот Трбенишко кале Охридско од 3 век пред нашата ера.
   
   
       Изработени се од злато и гранит. Античкиот накит е откриен во кнежевските гробови на локалната аристократија на племињата кој жевееле во Македонија
   
       Во изработката на експонатите, слики на бакар, покрај моментот на автентичноста присутна е и креативноста на авторот во преточувањето на откриениете артефакти.

   

  fbq('track', 'ViewContent');