Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  Обетки Солза 6005

  3.050 ден
  ПОБРЗАЈ! УШТЕ: 2 на залиха
  Датум на испорака: 1-2 дена
  Обетки Солза 6005
    Македонски рубин вграден во сребрен накит изработен со филигранска техника.
   
    Првиот македонски рубин познат одамна и прв пат комплетно обработен во земјава. Се карактеризира со изразито розова-малина боја.
    Го нарекуваат и розов сафир,  а на скалата на важност на скапоцени камења рубинот е на второто место, веднаш зад дијамантот.
   
    Многу добро се вклопува во филигранскиот накит и изгледа многу моќно, а неговата духовна сила е во благородноста.
    Секој што ќе го има овој камен ќе може да ја почуствува македонската топлина, способноста за истрајност и самодоверба.
   
  Димензи на обетките 2х1 см.
  Напишете сопствен коментар
  • Лош
  • Одлично
  Обетки Солза 6005
    Македонски рубин вграден во сребрен накит изработен со филигранска техника.
   
    Првиот македонски рубин познат одамна и прв пат комплетно обработен во земјава. Се карактеризира со изразито розова-малина боја.
    Го нарекуваат и розов сафир,  а на скалата на важност на скапоцени камења рубинот е на второто место, веднаш зад дијамантот.
   
    Многу добро се вклопува во филигранскиот накит и изгледа многу моќно, а неговата духовна сила е во благородноста.
    Секој што ќе го има овој камен ќе може да ја почуствува македонската топлина, способноста за истрајност и самодоверба.
   
  Димензи на обетките 2х1 см.
  fbq('track', 'ViewContent');