Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  Пеперутка 2211

  2.700 ден
  ПОБРЗАЈ! УШТЕ: 2 на залиха
  Датум на испорака: 1-2 дена
  Пеперутка 2211,
       Тема од народното творештво.
        Рачна изработка , уникатен примерок. Темата е изработена на месингана фолија поставена во дрвена застаклена рамка.  Димензии 27 cm X 20 cm, 0,620 kg
       Пеперутката е една од најстарите мотиви во народното творештво употребена како украс.Таа е симбол на разиграноста, распеаноста и богатството на животот и симболички го преставува животот разигран исто како нејзиниот прекрасен, грациозен и лесен лет.      
      Во изработката на експонатите, покрај моментот на автентичноста, присутна е и креативноста на авторот во преточувањето на откриениете артефакти
  Напишете сопствен коментар
  • Лош
  • Одлично
  Пеперутка 2211,
       Тема од народното творештво.
        Рачна изработка , уникатен примерок. Темата е изработена на месингана фолија поставена во дрвена застаклена рамка.  Димензии 27 cm X 20 cm, 0,620 kg
       Пеперутката е една од најстарите мотиви во народното творештво употребена како украс.Таа е симбол на разиграноста, распеаноста и богатството на животот и симболички го преставува животот разигран исто како нејзиниот прекрасен, грациозен и лесен лет.      
      Во изработката на експонатите, покрај моментот на автентичноста, присутна е и креативноста на авторот во преточувањето на откриениете артефакти
  fbq('track', 'ViewContent');