Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  Привезок Звезда 6008

  3.150 ден
  ПОБРЗАЈ! УШТЕ: 2 на залиха
  Датум на испорака: 1-2 дена
  Привезок  Звезда 6008
     Македонски рубин вграден во сребрен накит, рачноизработен со филигранска техника.
   
     Првиот македонски рубин познат одамна и првпат комплетно обработен во Македонија. Се карактеризира со изразито розова-малина боја.
     Го нарекуваат и розов сафир,  а на скалата на важност на скапоцени камења рубинот е на второто место, веднаш зад дијамантот.
     
  Многу добро се вклопува во филигранскиот накит и изгледа многу моќно, а неговата духовна сила е во благородноста.
     Секој што ќе го има овој камен ќе може да ја почуствува македонската топлина, способноста за истрајност и самодоверба. 
   
   
  Димензи на привезокот 3 см.
  Напишете сопствен коментар
  • Лош
  • Одлично
  Привезок  Звезда 6008
     Македонски рубин вграден во сребрен накит, рачноизработен со филигранска техника.
   
     Првиот македонски рубин познат одамна и првпат комплетно обработен во Македонија. Се карактеризира со изразито розова-малина боја.
     Го нарекуваат и розов сафир,  а на скалата на важност на скапоцени камења рубинот е на второто место, веднаш зад дијамантот.
     
  Многу добро се вклопува во филигранскиот накит и изгледа многу моќно, а неговата духовна сила е во благородноста.
     Секој што ќе го има овој камен ќе може да ја почуствува македонската топлина, способноста за истрајност и самодоверба. 
   
   
  Димензи на привезокот 3 см.
  fbq('track', 'ViewContent');