Close
(0) производ(и)
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Јазик
  Пребарување

  Симбол на вечноста 2207

  2.700 ден
  ПОБРЗАЈ! УШТЕ: 2 на залиха
  Датум на испорака: 1-2 дена
  Симбол на вечноста 2207

       Тема од антиката.

      Рачна изработка , уникатен примерок. Темата е изработена на месингана фолија поставена во дрвена застаклена рамка. 

      Димензии 22 cm X 22 cm, 0,6 kg.  

       Овој симбол, како и симболот на сонцето, е распространет низ цела античка Македонија низ вековите, а воедно е дел од обележјето на штитот на Александар Македонски.

       Античките Македонските војници го имале овој симбол на своите штитови и се верувало дека симболот  дава моќ и победа на тој што го носи. Најефикасната веона машинерија на стариот свет, македонската фаланга, била непоразена во одбрана и незапирлива во напад.    

        Во изработката на експонатите, покрај моментот на автентичноста, присутна е и креативноста на авторот во преточувањето на откриениете артефакти.

  Напишете сопствен коментар
  • Лош
  • Одлично
  Симбол на вечноста 2207

       Тема од антиката.

      Рачна изработка , уникатен примерок. Темата е изработена на месингана фолија поставена во дрвена застаклена рамка. 

      Димензии 22 cm X 22 cm, 0,6 kg.  

       Овој симбол, како и симболот на сонцето, е распространет низ цела античка Македонија низ вековите, а воедно е дел од обележјето на штитот на Александар Македонски.

       Античките Македонските војници го имале овој симбол на своите штитови и се верувало дека симболот  дава моќ и победа на тој што го носи. Најефикасната веона машинерија на стариот свет, македонската фаланга, била непоразена во одбрана и незапирлива во напад.    

        Во изработката на експонатите, покрај моментот на автентичноста, присутна е и креативноста на авторот во преточувањето на откриениете артефакти.

  fbq('track', 'ViewContent');