Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Language
  Search

  Whey 100 (908 g)

  1,389 ден
  *
  Availability: 2 in stock
  Delivery date: 1-2 days

  100% Чист веј протеин идеален за изградба на

  мускулна маса и контрола на телесната тежина

  22г протеин | 2г јаглехидрати | 1г масти | 7г БЦАА

  – во 1 порција 30г

  ВЕЈ 100 содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е

  идеален извор на целосно вредни животински протеин. ВЕЈ 100е

  збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото

  да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин.

  ВЕЈ 100брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините

  помагаат да се зголеми нивото на мускулна маса.

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот

  – 30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или

  блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции

  дневно. Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората

  во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење. Кога не

  вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци

  и третата пред спиење.

  Write your own review
  • Bad
  • Excellent

  100% Чист веј протеин идеален за изградба на

  мускулна маса и контрола на телесната тежина

  22г протеин | 2г јаглехидрати | 1г масти | 7г БЦАА

  – во 1 порција 30г

  ВЕЈ 100 содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е

  идеален извор на целосно вредни животински протеин. ВЕЈ 100е

  збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото

  да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин.

  ВЕЈ 100брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините

  помагаат да се зголеми нивото на мускулна маса.

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот

  – 30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или

  блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции

  дневно. Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората

  во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење. Кога не

  вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци

  и третата пред спиење.

  fbq('track', 'ViewContent');