Категории
  banner
  Filters
  Јазик
  Пребарување
  banner
  Интересно
  Есенска подготовка на автомобилот
  0

  Есенска подготовка на автомобилот

  Еве на што да внимавате кога го подготвувате автомобилот за Есен.


  1. Започнете со добро чистење

  2. Заштитете ја бојата со восок

  3. Проверете ги бришачите. Ако не се добри сменете ги

  4. Осигурајте ...

  Зошто да имате церада?
  30

  Зошто да имате церада?

  Од цел ваш имот, втор по вредност после домот е сигурно вашиот автомобил. Затоа ви е потребна заштитна церада за него. Важно е вашиот автомобил да биде заштитен.

  Статистички гледано се повеќе авто...

  Колку често и како правилно да ја перете постелнината?
  3

  Колку често и како правилно да ја перете постелнината?

  Третина од  животот поминуваме во нашиот кревет. Тоа значи дека дури 56 часа од неделата на нашата постелнина оставаме пот, телесни течности и изумрени клетки од кожата. Па колку често треба да ја пер...

  Колку може да ве чини еден ден на плажа во познатите туристички места?
  71

  Колку може да ве чини еден ден на плажа во познатите туристички места?

  Порталот Post Office, секоја година објавува таканаречен барометар на цени според кој ги рангира плажите во Европа каде може да се релаксирате „за малку пари.“

  Во ранг листата, не се вклучени критери...

  5 совети за подобар сон
  5

  5 совети за подобар сон

  Сите знаеме колку е важен сонот за нашата убавина и здравје. Со добриот сон се ослободуваме од оние ужасни ќеси под очите, добиваме убава боја на лицето и сме поздрави. Но, понекогаш, колку и овци да ...

  Колку денови треба да трае одморот за вистински да се рестартирате?
  0

  Колку денови треба да трае одморот за вистински да се рестартирате?

  Додека за едни вистински одмор е патувањето во летувалиштата покрај море, други повеќе сакаат да поминуваат време со семејството и блиските, а трети, пак, да заминат во некоја далечна дестинација.

  ...

  Зошто е whey протеинот толку популарен?
  6

  Зошто е whey протеинот толку популарен?

  Протеинот е составен дел на исхраната. Можете да го најдете во рибата, во говедското и пилешкото месо. Млечните производи, јајцата, сирењето, сојата и зеленчукот исто така содржат солидни количини на ...

  7 совети за правилно и безбедно сончање!
  0

  7 совети за правилно и безбедно сончање!

  Додека ние обично сакаме да се сончаме за да поцрниме, има други причини зошто треба да го сакаме сонцето.
  Сончањето го зголемува нивото на серотонин кој докажано ја ублажува анксиозноста. Не само тоа...

  Колку време е препорачливо да бидат децата во вода?
  0

  Колку време е препорачливо да бидат децата во вода?

  Летното време е дефинитивно најдобриот период од годината, каде се ослободуваме од работните обврски и се релаксираме. Токму за тоа, повеќето фамилии избираат својот годишен одмор да го поминат преку ...